Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Katalog książek:

Archiwum

Strona 4 / 8
Czas pluskiew

Krzysztof Mroziewicz

Ktoś, kto wyjeżdża z Polski jako korespondent wojenny, dyplomata, ambasador, musi zmierzyć się z wrogiem niewidocznym i nieokreślonym.

Oprawa: miękka
Wiecej »
CENA: 34.90 zł
Zemsta Stalina 1944-1945

Niclas Sennerteg

Nad Armią Czerwoną jak sztandar powiewały słowa Ilii Erenburga: „Zabijajcie Niemców, zanim zdążą podpalić następnych sto wsi. Zabijajcie ich za to, co zrobili, i co jeszcze zamierzają zrobić! Ukarzcie hitlerowskie bestie, pomścijcie wszystkich”. Wojska wdzierające się na teren Prus Wschodnich i Dolnego Śląska bezwzględnie wykonywały rozkazy. Zniszczenia były tym większe, że Stalin ziemie te przeznaczył dla Polski. Należało je ograbić, wywieźć stamtąd to, co było wartościowe. Zbrodnie i rabunek trwały jeszcze przez wiele miesięcy po zakończeniu działań wojennych. Musiało minąć kilkadziesiąt lat, aby ta historia wyszła na jaw, choć jeszcze tak wiele tajemnic czasu nienawiści czeka na wyjaśnienie.

Oprawa: twarda
Wiecej »
CENA: 58.90 zł
Szpiedzy w Watykanie

Werner Kaltefleiter
Hanspeter Oschwald

„…Kościół katolicki jako największa na ziemi centralnie kierowana organizacja, jest niesłychanie atrakcyjny dla tych wszystkich, którzy z jakichkolwiek powodów szukają dostępu do tej ogarniającej cały świat sieci. Służby wywiadowcze rekrutują swoich informatorów w Watykanie tak samo, jak we wszystkich innych rządach. Szpiedzy cisną się ze wszystkich stron, uzyskując dostęp do najdelikatniejszych obszarów życia kościelnego. Wiedzą o tym wszyscy pracownicy Watykanu, zwłaszcza ci, którzy zajmują bardziej odpowiedzialne stanowiska. Stale też towarzyszy im świadomość tego zagrożenia – mówi jeden z wysokich rangą prałatów. Nieustannie wpaja im się najbardziej fundamentalną zasadę, mającą regulować ich kontakty z osobami trzecimi: zachować najwyższą dyskrecję…”

Oprawa: twarda
Wiecej »
CENA: 39.00 zł
Prawdziwy Grób Jezusa

Jacobovici Pellegrino

Ta niewiarygodna, kontrowersyjna, ale prawdziwa historia – to być może największe odkrycie archeologiczne. Autorzy Simcha Jacobovici i Charles Pellegrino przedstawiają kronikę trzech lat badań, jakim poddano najbardziej zdumiewające odkrycie minionego stulecia.

Oprawa: miękka
Wiecej »
CENA: 39.00 zł
Umówieni ze śmiercią

Winfried Huismann

Panuje powszechna opinia, że im więcej czasu upłynie od wydarzenia, tym trudniej odtworzyć jego przebieg. Spotkanie ze śmiercią Winfrieda Huismanna wyraźnie przeczy temu twierdzeniu.

Oprawa: twarda
Wiecej »
CENA: 39.00 zł
Nazwiska Numerów

Hans-Joachim Lang

Nazwiska numerów to książka wyjątkowa. Trzyma w napięciu od pierwszej strony do ostatniej i nikogo, kto ją przeczyta, nie pozostawi obojętnym.

Oprawa: twarda
Wiecej »
CENA: 39.00 zł
Himmler i jego bracia

Katrin Himmler

„Himmler i jego bracia" to niemiecka historia rodzinna i niezwykła, osobista opowieść o konfrontacji z nazistowską przeszłością własnej rodziny. Autorka opowiada historię swoich najbliższych, którzy nie mieli współczucia dla prześladowanych, natomiast akceptowali panujące stosunki polityczne.

Oprawa: twarda
Wiecej »
CENA: 39.00 zł
Zabić Rommla

Michael Asher

Książka Michaela Ashera "Zabić Rommla", to historia operacji "Flipper" - tajnego brytyjskiego planu likwidacji Erwina Rommla w 1941 roku.

Micheal Asher, były żołnierz SAS i pułku spadochronowego najwyższej klasy znawca pustyni i autor bestsellera The Real Bravo Two Zero (Prawdziwy Bravo Dwa Zero), ujawnia kulisy odważnego, ale nierealnego planu wysłania komandosów daleko w głąb pustyni z zamiarem zabicia generała Rommla.

Oprawa: twarda
Wiecej »
CENA: 43.00 zł
Pojazdy militarne 1930–1960

Bart Vanderveen

Przewodnik po historycznych pojazdach wojskowych to unikatowe, bogato ilustrowane opracowanie, zawierające podstawowe wiadomości o historii i danych technicznych wojskowych pojazdów transportowych i wozów bojowych, produkowanych dla armii lądowych, sił powietrznych i innych rodzajów wojsk całego świata od połowy lat 30. do początku lat 60. XX wieku.

Oprawa: twarda
Wiecej »
CENA: 82.00 zł
Białe

Christopher Whitcomb

Podczas nieoficjalnej operacji antyterrorystycznej prowadzonej w Indonezji FBI aresztuje sześć osób podejrzanych o terroryzm. Trzech z nich to Amerykanie. CIA otrzymawszy informację o ich schwytaniu, wydaje rozkaz natychmiastowej egzekucji, nawet bez przeprowadzenia przesłuchania.

Oprawa: miękka
Wiecej »
CENA: 42.00 zł

Książki które mogą Cię zaciekawić: