Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Patroni medialni:

patron patron patron

Richard C.S. Trahair

Czarna Księga Szpiegów

Richard C.S. Trahair

CENA: 76.00

Szpiegostwo w okresie zimnej wojny było koszmarem pełnym błędów, gmatwaniną podstępów, zdrad, oszustw, zabójstw, zakulisowych działań "niewidzialnych rządów". Francja miała swoich agentów w Stanach Zjednoczonych, Chiny - w NRD, polscy agenci działali zarówno w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, jak i w ZSRR. Agenci byli wszędzie, w rządach, przemyśle, siłach zbrojnych, a nawet w instytucjach wywiadowczych przeciwników i sprzymierzeńców. Ten fascynujący, ale i zabójczy labirynt wciąż pozostaje tajemnicą. Ale o wielu rzeczach już wiemy i Czarna księga szpiegów przekazuje najnowsze, aktualne informacje wydobyte z prac naukowych, pamiętników i artykułów prasowych.

Niemal 300 haseł od A do Z odsłania nam ukryty świat - wydarzenia ludzi i operacje z czasów zimnej wojny. Każde z tych haseł to mąłe opowiadanie dzięki czemu czytanie tej pozycji jest niezwykle pasjonujące.

RICHARD C.S. TRAHAIR jest doradcą badań społecznych i konsultantem- psychologiem na Uniwersytecie La Trobe, w Bundoora, w stanie Victoria w Australii. Wydał From Aristotelian to Reaganomics: A Dictionary of Eponyms with Biographies in the Social Sciences (Greenwood, 1994) i Utopia and Utopians: An Historical Dictionary (Greenwood, 1999).

Podstawowe Informacje:

Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-61232-12-4
Ilość stron: 680
Recenzje:

“ http://www.mowiawieki.pl/index.php?page=ksiazki&id=86 “

Mówia Wieki autor: Hubert Kuberski

Książki które mogą Cię zaciekawić: