Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Douglas Farah

Stephen Braun

Handlarz Śmierci

Douglas Farah Stephen Braun

CENA: 47.00

Wiktor But, niegdyś pracownik radzieckiego wywiadu, następnie największy na świecie handlarz bronią ma dziś dopiero 41 lat, ale życiorys tak bogaty i pełen tajemnic, że na jego podstawie nakręcono w Hollywood film Pan życia i śmierci w reżyserii Andrew Niccola, z Nicolasem Cage`em w roli głównej.

Na rozgłosie zawsze zależało mu najmniej. Nie pozwalał się fotografować i niemal nie udzielał wywiadów. Lawirował, wymykając się zastawianym na niego pułapkom, zmieniał paszporty (ma ich pięć) i lokalizacje swoich firm. Wydawało się, że jest nieuchwytny i bezpieczny, gdy osiadł w końcu w Moskwie. Na tym etapie życiorysu Buta Douglas Farah, wieloletni korespondent w Afryce dziennika „Washington Post”, oraz Stephen Braun, dziennikarz „Los Angeles Times”, zdobywca nagrody Pulitzera w 1991 roku, zakończyli tę książkę. Ale właśnie wtedy But popełnił błąd. Dał się złapać w zastawione sidła i w marcu br. został aresztowany w Bangkoku. Czeka go proces i być może więzienie w Tajlandii, a potem jeszcze ekstradycja do Stanów Zjednoczonych.

Anglojęzyczny oryginał tej książki - "Merchant of Death" jest rynkowym bestsellerem. W związku ze sprawą Buta, cytowały tę książkę "The New York Times", The Washington Post, Time, The Associated Press, The Times, BBC News, The Independant, The Guardian, CBS News, International Herald Tribune i inni.

www.merchantofdeathbook.com

www.mensvogue.com

Fakty RMF FM

Gazeta Wyborcza

Portal manageria.pl

Podstawowe Informacje:

Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-89344-42-7

Książki które mogą Cię zaciekawić: