Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Luis A. Villamarin Pulido

Sieć Al-Kaida

Luis A. Villamarin Pulido

CENA: 37.00

Ponad 150 000 terrorystów z 80 krajów Świata tworzy Al-Kaidę, będącą najpoważniejszym i najsłabiej poznanym zagrożeniem dla pokoju Światowego. Handel narkotykami, porwania i pranie pieniędzy to źródło utrzymania terrorystów, którzy pracują nad poszerzaniem podziemnych struktur tworzących hydrę o tysiącu głowach po to, by osiągnąć jeden cel: zniszczenie, bez oglądania się na koszty, „opresyjnych” wartości cywilizacji zachodniej.

Ksiàżka „Sieć Al-Kaida” napisana przez eksperta analityka i weterana walki z terrorystami w Kolumbii odsłania w sposób bezlitosny i poza wszelkimi uprzedzeniami politycznymi kluczowe elementy podziemne łączące Al-Kaidę i inne siatki terrorystyczne, których wysiłki zmierzają obecnie ku niespotykanemu dotychczas celowi: przechwyceniu broni masowego rażenia.

„Możemy się spodziewaç ataku bronią niekonwencjonalną, czyli biologiczną, chemiczną, radiologiczną i nuklearną. Wiemy, że niektórzy pozbawieni skrupułów naukowcy podjęli współpracę z Al-Kaidą, dostarczajàc terrorystom informacji koniecznych do użycia tego typu broni. Potężny atak tego rodzaju w którymś z miast zachodnich jest tylko kwestią czasu”.

Eliza Manningham Buller, szefowa brytyjskiego MI-5

„Konfrontacja z apostatami nie uznaje debat ∫ la Sokrates, platonicznych ideałów ani arystotelesowskiej dyplomacji. Uznaje natomiast dialog kul, morderstwo, bombardowanie, niszczenie i dyplomacj´ karabinów maszynowych i dział. Rzàdy islamskie można zaprowadzić jedynie piórem i bronić, słowem i kulami, językiem i zębami”.

Podręcznik szkoleniowy Al-Kaidy zarekwirowany w Manchesterze (Wielka Brytania) w maju 2000

Podstawowe Informacje:

Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-89344-40-3
Ilość stron: 256

Książki które mogą Cię zaciekawić: