Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Bart Vanderveen

Pojazdy militarne 1930–1960

Bart Vanderveen

CENA: 82.00

Przewodnik po historycznych pojazdach wojskowych to unikatowe, bogato ilustrowane opracowanie, zawierające podstawowe wiadomości o historii i danych technicznych wojskowych pojazdów transportowych i wozów bojowych, produkowanych dla armii lądowych, sił powietrznych i innych rodzajów wojsk całego świata od połowy lat 30. do początku lat 60. XX wieku.

Czytelnik zapozna się z pojazdami, które były w służbie, gdy rozpoczęła się II wojna światowa, z wozami masowo produkowanymi w jej trakcie (a potem używanymi przez dziesięciolecia) oraz pojazdami pierwszej powojennej generacji, z których wiele do dziś jeszcze funkcjonuje w armiach różnych krajów. Zaprezentowane zostały pojazdy od spadochroniarskich skuterów, przez motocykle, lekkie pojazdy terenowe, ciężarówki i ciągniki, aż po wozy pancerne, z napędem kołowym, gąsienicowym, kołowo-gąsienicowym i półgąsienicowym. Ich charakterystyki ułożono według krajów producentów – od Argentyny po ZSRR. Ogółem opisano ponad 1400 typów wozów z 23 państw. Każdy rozdział poprzedzony jest krótkim rysem historycznym na temat produkcji i eksploatacji pojazdów wojskowych w danym kraju, a fotograficzny wstęp streszcza wczesny okres rozwoju motoryzacji wojskowej, w tym burzliwe początki w czasie I wojny światowej.

Stworzony pod auspicjami nieistniejącego już niestety czasopisma „Wheels & Tracks” Przewodnik jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto interesuje się – zawodowo lub hobbystycznie – historią wojskowości, a szczególnie historią wojskowej motoryzacji, która w ostatnich latach fascynuje wielką grupę entuzjastów, ratujących od zagłady i zapomnienia weteranów frontowych szos.

Podstawowe Informacje:

Oprawa: twarda
ISBN: 83-89344-19-X
Ilość stron: 404

Książki które mogą Cię zaciekawić: