Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Christopher Whitcomb

Zimny Strzał

Christopher Whitcomb

CENA: 42.80

Autor pamiętnika o piętnastu latach pracy w FBI, był snajperem w HRT – jednostce antyterrorystycznej, następnie instruktorem do spraw przeprowadzania przesłuchań w Akademii FBI, a ostatnio dyrektorem do spraw wywiadu w Grupie Reagowania Kryzysowego (Critical Incident Response Group). Występował w dziesiątkach programów radiowych i telewizyjnych, pisał dla „GQ” i „New York Times Magazine”, a jako analityk do spraw terroryzmu stacji NBC wypowiadał się na najróżniejsze tematy związane z wywiadem. Whitcomb za wykazanie się niezwykłą dzielnością w czasie pełnienia obowiązków służbowych otrzymał przyznawany przez FBI medal „Za Odwagę”. W ostatnich latach brał udział w każdym śledztwie o zasięgu ogólnokrajowym.

„Poruszająca, wyważona, lecz aż do bólu realistyczna relacja o życiu na pełnych obrotach w szeregach FBI… Fascynująca, autentyczna i absolutnie porywająca.”

Andy McNab – Special Air Service

„Myślisz o tych dziesiątkach tysięcy razy, które ładowałeś karabin, ucząc się go, poznając, jak reaguje na upał, wiatr i warunki atmosferyczne. Pierwszy strzał zwie się cold bore – jeszcze jest niecelny, to takie odzwierciedlenie pobożnych chęci. Jeśli twój cel i ustawienie karabinu są należyte, wówczas punkt, w który celujesz, i punkt uderzenia pokrywają się. To jest twoje zero.

– Trzy.

Jeśli masz dobry dzień i wszystko świetnie się układa, wówczas cold bore i zero pokrywają się. Masz cold zero*. Wszystko, co cię otacza blednie, wyczuwasz to tylko podświadomością. Reszta świata gdzieś się obraca wraz z tobą, niepomna zawiłości, które rządzą trajektorią pocisku. Cały wszechświat sprowadza się do karabinu i do istoty ludzkiej, zgodnie współpracujących, aby bezbłędnie wyrzucić maleńką kulę na odległość dwustu pięćdziesięciu jardów.

– Dwa…

Cold zero to ten jeden strzał, który masz oddać, aby zakończyć sprawę. Oznacza prawdę. Kres. Możesz ćwiczyć, aż lufa karabinu rozgrzeje się do czerwoności, ale cold zero – to pierwsze i nieodwracalne pociągnięcie za spust – będzie jedyną rzeczą, którą każdy zapamięta.

– Jeden…

I właśnie nadszedł ten moment.” Poznaj historię moich strzałów…

Podstawowe Informacje:

Oprawa: miękka
ISBN: 83-89344-18-1
Ilość stron: 452

Książki które mogą Cię zaciekawić: