Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Heinz Höhne

Zakon Trupiej Czaszki

Heinz Höhne

CENA: 63.00

Nosili czarne mundury i byli postrachem narodu. Żadna dziedzina życia nie była wolna od ich ingerencji. Uważali się za nową formę religijnej sekty z własnymi rytuałami i zwyczajami. Człowiek postronny nie miał prawa poznać wewnętrznych mechanizmów tego tajnego stowarzyszenia. SS zasnuło Rzeszę i całą podbitą Europę niewidzialną pajęczą siecią.

Dopiero po upadku hitlerowskich Niemiec Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze ujawnił koszmarne szczegóły, które SS tak starannie ukrywało. Na ich podstawie ogłosił wyrok: uznał SS za organizację zbrodniczą, wykorzystywaną do kryminalnych celów, winną męczeńskiej śmierci milionów ludzi.

Niniejsza książka to nie tylko rzetelnie udokumentowana, kompletna historia SS, pogłębiona analiza mechanizmów jego funkcjonowania oraz roli, jaką odegrało w budowaniu potęgi Trzeciej Rzeszy, a także miejsca wśród innych nazistowskich organizacji. To także próba odpowiedzi na fundamentalne pytanie: Jak to się stało, że ponad milion ludzi zbiorowo i w tak krótkim czasie zmieniło się w masowych morderców?

„Historia o wielkiej politycznej i historycznej wartości poznawczej”

„New York Times”

„Jest to dziennikarska historia w najlepszym wydaniu...”

„Sunday Telegraph”

Podstawowe Informacje:

Oprawa: twarda
ISBN: 83-89344-17-3
Ilość stron: 631

Książki które mogą Cię zaciekawić: