Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Franz W. Zeidler

Dieter Zeigert

Kwatery Główne Fuhrera

Franz W. Zeidler Dieter Zeigert

CENA: 59.00

Adolf Hitler zawsze był blisko miejsc, w których rozgrywały się decydujące walki o przyszłość Trzeciej Rzeszy. Dlatego swoją pierwszą kwaterę założył w Obersalzbergu pod Monachium, które miało stać się pierwszym polem bitwy o władzę w Niemczech.

Potem, w 1939 roku, jego pociąg specjalny Amerika krążył w pobliżu pól bitewnych w Polsce. Felsennest, Wolfsschlucht, Wolfsschanze, Anlage Mitte - te kwatery powstawały w pobliżu frontów drugiej wojny światowej. Jak je budowano, jak wyglądały, jakie specjalne urządzenia tam zamontowano, jak żyli ludzie z najbliższego otoczenia Hitlera? Ten obraz miejsc, w których zapadały decyzje najważniejsze dla drugiej wojny światowej, odtworzyli autorzy książki Kwatery Główne Führera.

Ich książka zawiera pełny opis kwater, jakie dla Wodza Trzeciej Rzeszy budowano w Niemczech i okupowanej Europie. Plany z archiwum kierownika budów Siegfrieda Smelchera, unikatowe zdjęcia, relacje ludzi, którzy tam mieszkali, tworzą najpełniejszy obraz tajnych miejsc, w których Hitler i jego generałowie podejmowali decyzje o losach świata.

Podstawowe Informacje:

Oprawa: twarda
ISBN: 83-913459-6-3
Ilość stron: 397

Książki które mogą Cię zaciekawić: