Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Brian Dullaghan

Wykradzione Aniołom

Brian Dullaghan

CENA: 29.00

To książka o człowieku, który w obliczu śmierci swojego kilkunastoletniego syna Justina otwiera własną pamięć i rozpoczyna w myślach "podróż" przez własne życie.

Bohaterem wspomnień jest sam autor - australijski pisarz Brian Dullaghan. Wraz z nim zanurzamy się w świat młodego chłopca, który, wyrzucony ze szkoły, w wieku 14 lat ucieka z Irlandii do Ameryki gdzie zarabia pierwsze pieniądze pod "opieką" Gellego, bogatego i wpływowego Włocha zlecającego mu wykradanie dokumentów od ludzi i firm. Gdy staje się mistrzem w swoim zawodzie otrzymuje zlecenie wykradzenia z siedziby żydowskiej organizacji w Londynie, obciążających pewnego Niemca - Artura Rudolpha dokumentów. Gdy po zdobyciu papierów odkrywa, że Rudolf był hitlerowcem z niezbyt chlubną przeszłością, po wojnie powiązanym z osobą Gellego w robieniu interesów z Watykanem polegających na sprzedaży kradzionych dzieł sztuki, zrywa znajomość z Gellim i wyjeżdża do Rzymu. Od tego czasu zaczyna się barwna, otoczona aurą tajemniczości włoska historia Briana powiązana z jego nowym zleceniem - kradzieżą dokumentów znajdujących się w Watykanie. Wszystkie elementy tej życiowej układanki dopełniają się idealnie, ukazując powikłany los bohatera. Autor w intrygujący i zaskakujący sposób obserwuje i komentuje własne przeżycia, sprawiając, że warto z nim odbyć tę "podróż".

Akcja książki rozgrywa się w latach 60-tych i 70-tych XX wieku. Kończy się we wrześniu 1978 po śmierci papieża Jana Pawła, niemal w przeddzień wyboru papieża Jana Pawła II.

Podstawowe Informacje:

Oprawa: twarda
ISBN: 83-89344-13-0
Ilość stron: 206

Książki które mogą Cię zaciekawić: