Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Ian Jones

Złośliwa Śmierć

Ian Jones

CENA: 43.00

Historię naszego życia często kształtowała śmierć, szczególnie nasilona w okresie wojen, rozruchów na tle politycznym czy ideowym. Śmierć od ukłucia bagnetem, od pocisku lub bomby. Często jednak była to śmierć zadana podstępnie, niejednokrotnie w formie okrutnego żartu wciągającego ofiarę do swojej pułapki. Po to by "zabić wroga bez skrupułów i na wiele sposobów..."

Najlepszym bodźcem w odkryciach i zastosowaniach nowych technologii zawsze była wojna. To wtedy wykorzystywano wszelkie umiejętności do produkcji coraz bardziej śmiercionośnych i nikczemnych w skutkach pułapek, min, urządzeń o opóźnionym zapłonie i mobilnych ładunków wybuchowych. Sprawdzano efektywność i pomysłowość ich podkładania.

Zaprojektowane, skonstruowane i przystosowane do zabijania bądź okaleczania, te niezwykle groźne mechanizmy funkcjonowały przez nieświadomą ingerencję przyszłej ofiary lub przypadkowe przebywanie w okolicy urządzenia lub podejście do pozornie nieszkodliwego przedmiotu. Często też były sterowane pilotem lub detonowane automatycznie po upływie określonego czasu.

Wzbogacona ilustracjami, wykresami i fotografiami "Złośliwa śmierć" prezentuje wnikliwe i niezwykle interesujące studium projektów, rozmieszczania i skuteczności śmiercionośnych urządzeń-pułapek od I Wojny Światowej do wojny w Wietnamie. Fachowo i fascynująco napisana stanowi unikalne studium złożone w hołdzie odważnym ludziom, którzy ryzykowali własne życie na Froncie Zachodnim, na plażach Normandii i niebezpiecznych tunelach Chu Chi.

Podstawowe Informacje:

Oprawa: twarda
ISBN: 83-89344-11-4

Książki które mogą Cię zaciekawić: