Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Isabel Pisano

Ja, terrorysta

Isabel Pisano

CENA: 43.00

Spędzali sen z powiek głowom najpotężniejszych państw tego świata. Wielokrotnie wymykali się najlepiej wyszkolonym agentom służb specjalnych. Nigdy nie wiadomo było gdzie i kiedy uderzą. Dziś są nimi niewątpliwie Osama bin Laden czy Abu Musab al-Zarkawi. Ale nie należy zapominać, że przed nimi byli nie mniej przerażający i nieprzewidywalni ludzie określani mianem TERRORYSTÓW. Udało się do nich dotrzeć Isabel Pisano, autorce m.in. "Dziwki", książki, która doczekała się ekranizacji filmowej w reżyserii Marii Lidon.

Jest to książka odważna, może nawet ryzykowna. Po raz pierwszy to nie psychologowie czy rządowi specjaliści, lecz sami terroryści wyjaśniają nam motywy swoich czynów i postępowań. Zwierzenia tych ludzi poparte są analizą zjawisk historycznych przyczyniających się do popełniania aktów terroru.

Isabel Pisano poświeciła wiele lat, ażeby przeprowadzić unikalne wywiady zbierając w ten sposób materiał do książki. Przemówili sami: terroryści. Niektórzy z więzienia, inni pozostając w ukryciu. Jedni podają swoje nazwisko, inni wolą lub muszą je zataić.

Spotykamy tu Alego Agcą – "samotnego terrorystę", który strzelał do papieża w 1981 roku, a także bojowniczkę IRA. Poznajemy kulisy działań wysokiego przywódcy Hamasu oraz Lusisa Montero, którego nazwisko jest synonimem "zabójcy na zlecenie państwa". Czytamy o kolejach losu młodej Włoszki, która zakochała się w człowieku wyznającym błędne ideały i skazana została na dwadzieścia lat więzienia oraz o matkach palestyńskich kamikadze, a także o członkini Czerwonych Brygad.

Znalazły się tu również dwie najbardziej znane postacie: Idoia López Riaño, piękna, pozbawiona uczuć ludzkich członkini Madryckiego Komanda ETA, skazana na ponad 400 lat więzienia za różne morderstwa, która w tej książce przedstawia nam całkiem inny obraz samej siebie oraz Carlos – "Szakal", być może najsłynniejszy na świecie terrorysta. Jego legenda przekroczyła granice państwa i trafiła na ekrany kin.

W książce nie pominięto ostatnich zamachów w Madrycie. Autorka mówi o tym, co uważa za "najbardziej pokrętne fałszerstwo spośród tych, jakie spreparowano na temat M-11", które zmusza nas do zadania sobie najbardziej niepokojącego z pytań: "Kto był sprawcą zamachu?"

Podstawowe Informacje:

Oprawa: twarda
ISBN: 83-89344-11-4
Ilość stron: 304

Książki które mogą Cię zaciekawić: