Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Christopher Andrew

Tylko dla oczu prezydenta

Christopher Andrew

CENA: 37.00

Tylko dla oczu prezydenta jest pierwszą książką ukazującą, jak prezydentura wpływała na kształt amerykańskiego wywiadu i jak sama zmieniała się pod jego wpływem.

Mamy okazję ujrzeć w nowym świetle niektóre z najważniejszych wydarzeń historii dwudziestego wieku-przystąpienie Stanów Zjednoczonych do drugiej wojny światowej, potknięcia wywiadu, które znalazły kulminację w katastrofach Pearl Harbor, czy w Zatoce Świń, kubański kryzys rakietowy i operację "Pustynna Burza". Pod mistrzowskim piórem Christophera Andrew'sa te i wiele innych dziejowych momentów historii nabierają świeżości i nowej atrakcyjności, gdyż poznajemy je z perspektywy Owalnego Gabinetu.

"Co czyni tę książkę wyjątkową pośród innych opracowań na temat amerykańskiego wywiadu, to zastosowana w niej szczególna optyka pozwalająca na zogniskowanie uwagi na tym, jak kolejni prezydenci, poczynając od George`a Washingtona, rozumieli, używali i nadużywali możliwości wywiadu. Nieuchwytny i mroczny świat wywiadu przyłapany został na wędrówce po korytarzach władzy i na tym, gdy kształtuje i ukierunkowuje politykę państwa...to naprawdę wyczerpujące i znakomite studium wywiadu".

Podstawowe Informacje:

Oprawa: twarda
ISBN: 83-904972-4-7
Ilość stron: 611

Książki które mogą Cię zaciekawić: