Jesteś tu: Strona główna » Katalog

Szukaj:

Felipe Botaya

Operacja Hagen

Felipe Botaya

CENA: 45.00

Jak potoczyły się dalsze losy niemieckich naukowców i ich osiągnięć technologicznych z końcowego okresu wojny? Czy istnieje prawda przemilczana przez zwycięzców II wojny światowej? Kto chce, by dowody nawet dziś nie ujrzały światła dziennego?

Operacja Hagen to powieść historyczna, która szczegółowo przedstawia niemiecki projekt atomowy z czasów II wojny światowej. Cel projektu, przygotowania, rozwój, trudności oraz przebieg misji zrzucenia pierwszego ładunku atomowego użytego w trakcie wojny, niemal na pół roku przed nuklearnym zbombardowaniem Japonii przez Amerykanów.

W książce pojawiają się bohaterowie powszechnie znani oraz ludzie, którzy pozostawali w cieniu, a jednak także byli powiązani z projektem atomowym. Napisana z perspektywy pilotów, którzy dostarczyli bombę na miejsce wybuchu, powieść naświetla wszystkie przedsięwzięte kroki i przedstawia argumenty, które zadecydowały o ostatecznym doborze celu ataku, tak odległym od pierwotnie planowanego Nowego Jorku czy Londynu.

To przemilczane przez zwycięzców porywające fakty o bohaterskiej, samobójczej misji grupy ludzi, których celem było odwrócenie biegu drugiej wojny światowej i historii.

Podstawowe Informacje:

Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61232-04-9
Ilość stron: 368

Książki które mogą Cię zaciekawić: